banner-jestesmy-1 W

Nasz Kościół

Nasz Kościół to coś więcej niż budynek czy określona przynależność konfesyjna. To przede wszystkim wspólnota ludzi, których połączyło doświadczenie Bożej miłości – gorącej, nieograniczonej i zupełnie wyjątkowej. Miłości, która jest niezasłużonym darem. Miłości, która odnajduje człowieka niezależnie od tego, kim jest, co zrobił i jakie ma przekonania. Niektórym z nas ta Boża miłość dosłownie uratowała życie. Innym przywróciła jego właściwy sens. Dla każdego pozostaje na co dzień niewyczerpanym źródłem inspiracji, by starać się być lepszym, by troszczyć się o innych, by nie zgubić po drodze tego, co w życiu najważniejsze. To dzięki niej umiemy się cieszyć z każdego kolejnego dnia.

Są wśród nas

Są wśród nas biznesmeni i niedawni bezdomni. Są wzorowe małżeństwa i samotni rodzice po przejściach. Spotkasz tu przykładnych obywateli i byłych przestępców. Nie jesteśmy idealni. Nie czujemy się lepsi od innych. Tworzymy grupę osób, spośród których każda w pewnym momencie swojego życia osobiście uwierzyła w chrześcijańskie przesłanie o kochającym Bogu i której życie od tej pory uległo zmianie. Na lepsze.

Nie chcemy

Nie chcemy i nawet nie potrafimy zachować tego doświadczenia tylko dla siebie. Może jesteś wierzący i po prostu szukasz ludzi, z którymi mógłbyś w nieskrępowany sposób chwalić Boga; może jesteś zagubiony i sam już nie wiesz, w co wierzyć; może uginasz się pod ciężarem winy lub niespełnienia, czujesz, że nie radzisz sobie w życiu osobistym; a może po prostu straciłeś gdzieś po drodze radość istnienia – niezależnie od Twojej sytuacji, zapraszamy Cię. Wierzymy, że znajdziesz tutaj odpowiedź na swoje pytania i rozwiązanie dla nękających Cię problemów. Jesteśmy społecznością całkowicie otwartą, a w naszej kaplicy przy ul. Siennej znajdzie się miejsce dla każdego.

FORMALNIE

Jesteśmy zborem Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. Nasz status prawny i prawa wiernych do sprawowania kultu religijnego zabezpiecza Ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej.