Weronika Czajko

Jeśli chciałbyś skontaktować się z autorem bloga, napisz na adres: blog@sienna.waw.pl (adres nie jest adresem prywatnym autora...)

Czy zagraża nam islam?

2013-06-16 | Weronika Czajko

Czy zagraża nam islam?

Kilka dni temu w Syrii brutalnie zamordowano czternastoletniego chłopca, ulicznego sprzedawcę kawy. Powiedział koledze, który odmówił zapłaty, że “nawet prorokowi nie dałby kawy za darmo”. Żołnierze zareagowali natychmiast. Po trwających dobę torturach nastąpiła publiczna egzekucja. Nie pomogły błagania matki, która wyjaśniała, że to tylko dziecko.

Jej dzieci nazywają ją szczęśliwą

2013-05-25 | Weronika Czajko

Jej dzieci nazywają ją szczęśliwą

Być mamą. Troszczyć się, pielęgnować, nieustannie dawać z siebie to, co najlepsze. Kierować na właściwe drogi. Mieć mamę - czerpać z miłości pewnej i jasnej jak słońce, bez ograniczeń. Być może powołanie do macierzyństwa to jeden z bardziej zachwycających przejawów powszechnej Bożej łaski. Tak wiele mówi o charakterze Boga.  Tak pięknie opowiada o Jego łasce! Dzień Matki to słodkie, radosne święto.

Chrześcijanin antysemita?

2013-04-15 | Weronika Czajko

Chrześcijanin antysemita?

Ledwie siedemdziesiąt kilka lat temu w miejscu, w którym dziś znajduje się budynek naszego kościoła, funkcjonował świat za murem, który nazwano Warszawskim Gettem. Jeden z bardziej dramatycznych przykładów przestrzeni izolacji, do której wpychała nienawiść, a z której wyprowadzała śmierć. My - sąsiedzi, znajomi, klienci i pracodawcy, bracia - rzadko byliśmy wśród oprawców. Niektórzy z nas, nie zważając na cenę, jaką przyjdzie zapłacić, bohatersko nie godzili się na ten stan. Ale zdecydowana większość po prostu przyjęła ze smutkiem istnienie wysokiego muru. Zajęci codziennymi zmaganiami po naszej stronie - bo i tu nie było lekko - przyzwyczailiśmy się. Przyzwyczailiśmy się, że w naszym mieście jest getto.