Wyjazd integracyjny

2014-05-27 | Wywiady

Wyjazd integracyjny

Krótki wywiad z Jackiem Kuciem - organizatorem wyjazdu integracyjnego.

Jacku, skąd pomysł na taki wyjazd?
Jacek Kuć: Na Mazury i Suwalszczyznę jeżdżę z rodziną od lat, bo jest pięknie, blisko Warszawy i niedrogo. Interesuję się też - jak wielu facetów -  motoryzacją. W tym roku po 5-ciu latach przerwy organizowany jest kolejny etap Rajdowych Mistrzostw Świata w ramach 71 Rajdu Polski. Połączenie pięknej i jeszcze niezniszczonej  natury Suwalskiego Parku Krajobrazowego i rywalizacji najlepszych rajdowych kierowców światach to dla mnie nie lada gratka.
Pomyślałem, że byłoby dobrze i miło, gdyby ktoś z naszego zboru chciał przyłączyć się do mnie i mojej rodziny i razem przeżyć te niesamowite chwile.

Czy możesz podać więcej szczegółów?
Oczywiście! Otóż dniach 26-29 czerwca (czwartek-niedziela) organizuję wjazd nie tylko męski nad Jezioro Hańcza. Główną atrakcją będzie rozgrywany 71 Rajd Polski. Wystąpią najlepsi kierowcy rajdowi na świecie, m.in Leob, Ogier, Hirwonen, Sordo, Kubica,  Hołowczyc!
Ponadto będziemy mogli skorzystać z kąpieli w  Hańczy - najczystszym jeziorze w Polsce, popływać kajakiem, wieczorem posilić się czymś smacznym z  grilla, rozpalić ognisko, a także  posiedzieć w rosyjskiej bani u staroobrzędowców w pobliskich Wodziłkach, wybrać się na  pieszą wycieczkę po Suwalskim Parku Krajobrazowym, pojechać do nowego aqua parku w Suwałkach...

Jakie są koszty tego wyjazdu?
Wydaje mi się, że ceny są atrakcyjne. Będziemy zakwaterowani u mojej dobrej znajomej, pani Joasi, do której jeździmy od lat i zawsze mile wspominamy jej gościnność. Nie jest to pięciogwiazdkowy hotel, ale  jest czysto i schludnie, a wokół zielono. Koszt to 60 zł od osoby za nocleg (pokój z łazienką) z wyżywieniem (śniadanie i obfita obiadokolacja, ponadto wieczorem robimy grilla z ogniskiem), 45 zł jeśli przyjedzie się z własnym namiotem.
Dojazd we własnym zakresie (280 km), choć przed wyjazdem zrobimy zebranie i jeśli ktoś będzie dysponował wolnym miejscem, na pewno będzie mógł kogoś zabrać. Dodatkowe koszty to wejście na odcinek specjalny rajdu - ok. 20 zl, rosyjska bania 20 zł, wypożyczenie kajaku 10 zł/h, aqua park w Suwałkach - bilet rodzinny 40 zł/h.

A co będzie jeśli jakiś brat będzie chciał zabrać ze sobą rodzinę? Przecież w założeniu to jest wyjazd męski.
Myślałem o tym. Miał to być wyjazd męski, ale wiem, że niektórzy chcieliby zabrać rodzinę, a szczególnie dzieci, które po całym trudzie roku szkolnego mogą spędzić wspaniały czas z ojcem. Zresztą taki wyjazd może podziałać motywująco - jeśli osiągniesz dobre wyniki w nauce, zabieram cię na Rajd Polski! Na moje dzieci to jeszcze działa.
Ponadto mam już rodzinę z dziećmi, którzy  zarezerwowali miejsce na wyjazd. To ważne. że możemy przebywać razem ze sobą nie tylko podczas niedzielnego nabożeństwa. Ja też zabieram dzieci.

Do kiedy można rezerwować miejsca i jak to zrobić?
Na zgłoszenia czekam do końca maja, po nabożeństwie, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 609 807 030. Zapraszam!