TPI 2016 - Cały program

2016-05-06 | Wydarzenia

TPI 2016 - Cały program

Serdecznie zapraszamy na „Tydzień Pozytywnych Inicjatyw” - cykl wydarzeń, które promują sąsiedzką życzliwość, radość życia i porozumienie ponad podziałami. Organizatorem jest Kościół Zielonoświątkowy przy ul. Siennej, na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

14 maja, sobota

 

Noc Muzeów w Kościele Zielonoświątkowym

Godz. 20.00 - Koncert Tomasza Żółtko, sala główna

Tomasz Żółtko jest muzykiem, kompozytorem, poetą, teologiem i publicystą. Wydał trzynaście płyt oraz sześć zbiorów wierszy. Mistrz piosenki autorskiej, lubi prowokować słowem i zaskakiwać diagnozą rzeczywistości. Dla jednych dewota, dla innych liberał - sam o sobie mówi, że jest przeciwnikiem fundamentalizmów i naśladowcą Chrystusa. Jego twórczość nie pozostawia ludzi obojętnymi.

Godz. 21.00 - Spotkanie z pastorem i zwiedzanie Kościoła, sala główna

W co wierzą zielonoświątkowcy? Skąd się wzięła nazwa kościoła? Jacy ludzie tutaj przychodzą? Dlaczego w kościele nie ma obrazów, a krzyż jest pusty? Czy pastor ma żonę? Co się mieści w podziemiach kościoła? Na te i inne pytania odpowie pastor Arkadiusz Kuczyński.

Godz. 19.00 - 24.00 - Nocne Garden Party (Warszawski Skład Soli), ogród

Posłuchaj muzyki na żywo i wypij najlepszą lemoniadę w mieście - za FREE! Pogadaj z ludźmi, chwyć coś na ząb i sprawdź czym jest slackline. Młodzież z Siennej zaprasza.

Godz. 19.00 - 24.00 - Sienna Bistro & Café zaprasza, poziom -1, wejście od ul. Siennej

Przerwę w nocnym zwiedzaniu najlepiej zaplanować w przytulnych wnętrzach Sienna Bistro & Café - oferujemy ciepłe i zimne przekąski oraz niebiańsko pyszne desery; dla każdego gościa kawa gratis.

facebook wydarzenie

 

15 maja, niedziela

 

Zielone Świątki u Zielonoświątkowców

 

Godz. 10.00 - Nabożeństwo świąteczne - Zesłanie Ducha Świętego, sala główna

Poczuj radość ze spotkania z Bogiem, poznaj charakterystyczną zielonoświątkową pobożność i niesamowitą energię muzyki gospel. W czasie nabożeństwa wystąpi znany i wielokrotnie nagradzany Sienna Gospel Choir, prowadzony przez żywiołową dyrygentkę Annę Bajak. Wszyscy goście, ciekawscy i sąsiedzi są mile widziani.

Godz. 12.00 - Festiwal Smaków w ogrodzie na Siennej, ogród

Zostań kucharzem lub degustatorem popisowych dań zborowników z Siennej, w przystępnych cenach i wspaniałej w atmosferze miejskiego pikniku.

 

facebook wydarzenie

 

16 maja, poniedziałek

 

Dzień dla Kobiet

 

Godz. 19.00 - Piękna na wiosnę! Poziom -1, wejście od ul. Siennej

Wieczór dla kobiet, w gronie kobiet. W programie szafing (możesz przynieść ciuchy i akcesoria na wymianę), spotkanie z wizażystką i babskie pogawędki w Sienna Bistro & Café.

 

facebook wydarzenie

 

17 maja, wtorek

 

Dzień Studencki

 

Godz. 19.00 - Duszpasterstwo Akademickie Petra, sala główna

Studenci zapraszają na spotkanie z doktorem teologii, który w nietuzinkowy sposób opowie o końcu świata. Czy to już niedługo? Czego się spodziewać i jak się przygotować? A dodatkowo naleśnikowe party - czyli cała masa pyszności, zupełnie za darmo! W programie także planszówki i mnóstwo nowych znajomości.

 

facebook wydarzenie

 

18 maja, środa

 

Spotkanie odwołane. Przepraszamy.

 

 

 

19 maja, czwartek

 

Wieczór filmowy

 

Godz. 19.00 - Kino Sienna, sala główna

Tego wieczora na Siennej stanie prawdziwy kinowy ekran, a w powietrzu unosić się będzie zapach świeżego popcornu. Film, który będziemy oglądać, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o chłopaku uwięzionym w niepełnosprawnym ciele. To poruszająca, ale pełna humoru oraz nadziei historia, która zmusza do myślenia i przewartościowania życiowych priorytetów. Zapraszamy!

 

facebook wydarzenie

 

20 maja, piątek

 

Dzień Seniorów

 

Godz. 18.00 - Nabożeństwo dla Seniorów z gościem specjalnym, sala główna

Zapraszamy na nabożeństwo prowadzone przez Seniorów z Siennej, których serdeczne usposobienie i żywa wiara przełamują wszelkie stereotypy zaawansowanego wieku. Skąd czerpią radość, energię i entuzjazm? Gościem nabożeństwa będzie pastor Zdzisław Józefowicz z Bydgoszczy.

 

facebook wydarzenie

 

21 maja, sobota

 

Kochamy nasze miasto

 

Godz. 16.00 - Sąsiedzkie Garden Party, ogród

Mijasz nasz budynek, a nigdy nie miałeś okazji bliżej nas poznać? Mieszkasz po sąsiedzku? Jeśli czasem zastanawiasz się, co się dzieje na rogu Siennej, Twardej i Śliskiej, zapraszamy do naszego ogrodu! Niepowtarzalny klimat, dobra muzyka, świeża lemoniada - weź udział w sąsiedzkim Garden Party przygotowanym przez Warszawski Skład Soli, czyli młodzież z naszego kościoła.

Godz. 19.00 - Koncert Sienna Gospel Choir, sala główna

Wiosenny koncert fenomenalnego Sienna Gospel Choir. Przy tej muzyce wszystko budzi się do życia, a Boża światłość wdziera się do najciemniejszych zakamarków duszy! Sienna Gospel Choir działa na Siennej już od 13 lat; to grupa blisko 60 chórzystów z różnych chrześcijańskich kościołów, połączonych miłością do muzyki gospel, a także utalentowani wokaliści i instrumentaliści, prowadzeni przez dynamiczną dyrygentkę Annę Bajak. Chór występował na wielu festiwalach w kraju i za granicą, w Sali Kongresowej, na Stadionie Narodowym, w telewizji… Niewątpliwie koncerty na Siennej mają jednak szczególny charakter. Warto być wcześniej, żeby zająć miejsce.

 

facebook wydarzenie

 

22 maja, niedziela

 

Dzień dla Boga

 

Godz. 10.00 i 12.00 - Nabożeństwo

Nasz pomysł na idealną niedzielę, czyli nabożeństwo - rano lub w południe. Jak zawsze otwarte dla wszystkich, bez pośpiechu (zarezerwuj około półtorej godziny). Będziesz zaskoczony, jak szybko mija czas, gdy ludzie szczerze i spontanicznie szukają Boga. Warto mieć ze sobą egzemplarz Pisma Świętego, posłuchać, pomyśleć, a może również sformułować pierwszą w życiu modlitwę własnymi słowami, choćby krótką: „Tęsknię za Tobą, Panie”.

 

facebook wydarzenie