Spotkanie chórów: Norwegia - Polska

2017-10-02

Spotkanie chórów: Norwegia - Polska

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z muzyką chóralną! Tego wieczora w kaplicy naszego kościoła zabrzmią:

Brevissimo Moss + KorpåSIKT Skøyen
Łączony chór, dyr. Terje Tjelle

Brevissimo Moss to chór żeński, działający od 1993 roku. Choć próby odbywają się w Moss, chórzyści pochodzą z całego regionu Østfold. Chór uczestniczy w rozmaitych koncertach i festiwalach, wykonując urozmaicony repertuar: utwory musicalowe, ludowe, muzykę kościelną i rozrywkową. Artystyczną wizję chóru od 14 lat kształtuje dyrektor i dyrygent, Terje Tjelle. Chór koncertuje wraz z profesjonalnymi muzykami, m.in. popularnymi w Norwegii Hanne Krogh i Kari Gjærum. Razem z Hanne i trzema tenorami, uczestniczą od 5 lat w corocznym cyklu Koncertów Bożonarodzeniowych. Wizyta w Warszawie, spotkanie z miejscowym chórem i występ w tutejszym kościele to dla nich wielka radość.

KorpåSIKT to młody chór - powstał w styczniu 2015 roku i liczy 15 członków, z czego wszyscy są pracownikami firmy Sykehuspartner. Próby odbywają się w budynku firmy, w dzielnicy Skøyen w Oslo. Dyrygentem i opiekunem chóru jest również Terje Tjelle. Choć chór istnieje od niedawna, ma za sobą wiele ciepło przyjętych koncertów: spotkań wigilijnych, lunchowych, wydarzeń lokalnych, występów w szpitalach i domach starców. W zeszłym roku, we współpracy z Brevissimo, chór uczestniczył w dwóch wyjątkowych Koncertach Bożonarodzeniowych (w Oslo i w Moss), zdobywając serca publiczności. W tym roku również planują wziąć udział w tych wydarzeniach. KorpåSIKT prezentuje różnorodny repertuar: muzykę ludową, musicalową, filmową, sakralną i oczywiście dobrze znane przeboje. Wizyta w Warszawie wraz z Brevissimo to dla tego chóru pierwszy wyjazd zagraniczny i wielki zaszczyt.

Sienna Gospel Choir
dyr. Anna Bajak

Żywiołowy chór specjalizujący się w repertuarze gospel, muzyce dającej ludziom radość i duchowe ukojenie. Chór powstał na Siennej z inicjatywy dyrygentki Anny Bajak; od ponad 15 lat śpiewa i ewangelizuje koncertując w kraju i zagranicą, a także uczestniczy w festiwalach, produkcjach telewizyjnych i radiowych. Ich przesłanie nadziei brzmiało już w Sali Kongresowej, jak i na Stadionie Narodowym. Chętnie angażują się w projekty charytatywne. Z biegiem lat, z inspiracji działalnością chóru, powstał również chór dziecięcy (Sienna Gospel Young) oraz pierwsza w Polsce Szkoła Gospel, której kadrę stanowią doświadczeni nauczyciele śpiewu i wybitni instrumentaliści. W lipcu b.r. chór reprezentował Polskę podczas European Choir Games & Grand Prix of Nations w Rydze, zdobywając złoty medal w swojej kategorii, zarówno w konkursie otwartym, jak i w Grand Prix. Warto posłuchać gospel w mistrzowskim wykonaniu!

Zapraszamy!

SPOTKANIE CHÓRÓW: NORWEGIA - POLSKA
sobota 14 października, g. 17:00
Kościół zielonoświątkowy, ul. Sienna 68/70, Warszawa
wstęp wolny