Prawdziwy Post na Siennej

2019-03-11

Prawdziwy Post na Siennej

Dzieci do 14 roku życia stanowią 42,5 % całej kenijskiej populacji, a łącznie z młodzieżą do 24 roku życia stanowią one ponad 60 % społeczeństwa. W kraju, w którym ponad połowa obywateli żyje poniżej granicy skrajnego ubóstwa, wielopokoleniowa bieda jest głównym czynnikiem niedoli dzieci, ograniczając ich prawa do dostępu do czystej wody, właściwej higieny, zdrowej żywności, podstawowej opieki medycznej, czy wreszcie do edukacji oraz innych praw gwarantowanych dzieciom.

New-Life Mission Aid prowadzi w Kenii sierocińce i szkoły, które zmieniają bieg życia dzieci skazanych na nędzę, zapomnienie, a nieraz i śmierć. Dają nie tylko dach nad głową i jedzenie, ale też nadzieję na przyszłość, miłość oraz wiarę, że ich życie ma znaczenie i wartość w oczach Boga i ludzi.

Jednym z takich miejsc jest szkoła w Ayweyo - szkoła, która narodziła się z modlitw samych dzieci. W tym ubogim rejonie, nękanym przez suszę i powodzie, stał się cud - powstało miejsce, gdzie dzieci są bezpieczne, nakarmione i mogą się kształcić. Udało się zbudować piękne murowane budynki, ale wciąż brakuje w nich najbardziej podstawowego wyposażenia - ławek, tablic, podręczników oraz łóżek dla maluchów, które obecnie spędzają drzemkę na betonowej podłodze.

Nie chcemy tylko mówić o potrzebach; nie chcemy poprzestać na chwilowym wzruszeniu sytuacją dzieci w Kenii. W okresie tegorocznego Postu chcemy okazać swoją miłość przez konkretne działanie.

Chcemy zmienić przyszłość tego młodego pokolenia - przez trudne okoliczności spisanego na straty, ale w naszych oczach, i w oczach Boga - bezcennego. Możemy tego dokonać, dzieląc się tym, co mamy, przez cały okres Postu. Jednocześnie módlmy się o Kenię i o osierocone dzieci Afryki. Módlmy się, by nasze zaangażowanie przyniosło im realną pomoc i nadzieję. Przyłącz się do nas!

INTERNETOWA SKARBONKA: ZRZUTKA.PL/PRAWDZIWYPOST


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE - PRZEWODNIK PRAWDZIWY POST 2019 - POBIERZ!

przewodnik post 2019 web 1