Prawdziwy Post 2017

2017-02-28

Od niedzieli 12 marca do 9 kwietnia 2017

Czym dla Ciebie jest czas postu? Okazją do ćwiczenia charakteru, pretekstem do przejścia na dietę, czasem konfrontacji z własną niemocą? My zachęcamy, by przeżyć ten czas zupełnie inaczej. Zamiast skupiać się na sobie, włączmy się w budowanie Bożego Królestwa. Niosąc Jezusa, stańmy się praktyczną odpowiedzią na wołanie o wolność, nadzieję i ratunek. To jednocześnie piękne i trudne, ale czyż nie warto spróbować, gdy sam Bóg wszechświata mówi: „To jest post, w którym mam upodobanie...”? (Izajasz 58, 5-8).

Kogo wspieramy

W tym roku wspieramy misję, która dociera do potomków polskich imigrantów z czasów tzw. „gorączki brazylijskiej” (koniec XIX wieku), skupionych w gminie Cruz Machado na południu Brazylii. W tej naznaczonej ubóstwem społeczności jest wiele potrzeb, nad którymi trzeba się pochylić, ale najbardziej dotkliwe jest chyba poczucie osamotnienia.  My możemy tym ludziom pokazać Bożą miłość, która popycha nas do wielkich marzeń i wielkiej ofiarności. Zebrane środki przeznaczymy na budowę ośrodka misyjnego, tak by można było prowadzić tę służbę stale, przez cały rok.


Jak się włączyć w prawdziwy post

- Poznaj misję w Cruz Machado;
- Przeczytaj dokładnie Przewodnik na czas postu;
- Weź do domu skarbonkę i przygotuj plan na zdobycie znaczącej kwoty, na miarę Twoich możliwości. Może zrezygnujesz z kawy, podejmiesz się dodakowej pracy, zmobilizujesz znajomych z uczelni...
- Módl się z nami! W każdą środę będziemy pościć od rana do zmierzchu, traktując nasze środowe nabożeństwo (g. 18.00) jako okazję do modlitwy.
- 9 kwietnia przynieś pełną skarbonkę i wspólnie dziękujmy Bogu.
- Powiedz innym o Prawdziwym Poście

pobierz

 

Projekt realizujemy we współpracy ze Służbą Misyjną Polskiego Kościoła Pełnej Ewangelii w Toronto, kierowaną przez pastora Antoniego Dąbrowskiego.