Prawdziwy Post 2016

2016-02-05 | Akcje specjalne

Prawdziwy Post 2016

„Pojedynczy płatek śniegu ginie natychmiast w ulicznym zgiełku wielkiego miasta. Ale czasem, gdy warunki są dość dobre, ten jeden płatek trwa nieco dłużej, a obok niego pojawia się drugi, trzeci, czwarty i kolejne, tworząc biały puch. Gdy ziemię pokryje warstwa świeżego śniegu, a on wciąż pada i pada, w końcu zatrzyna całe miasto. Te delikatne płatki śniegu mają moc uciszyć zgiełk”.
S. Chalke

Przerażenie. Oto uczucie, które nam towarzyszy, gdy próbujemy dowiedzieć się czegoś o współczesnym niewolnictwie, ogarnąć sercem i umysłem skalę problemu. Gdy próbujemy spojrzeć ofiarom tej niegodziwości w oczy, zasłonięte mgłą bólu i beznadziei.

Szatan, jak mówi Biblia, przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i wytracać, a handel ludźmi doskonale realizuje tę misję. Ileż niewinnych żyć, odebranych i na zawsze złamanych, ile kłamstwa i okrucieństwa, jak potężny wpływ fałszywych bogów - władzy i pieniędzy. A jednak te królestwa drżą w posadach, gdy wołamy „przyjdź królestwo Twoje!”. Nie ma jednak takiego mroku, którego nie mogłaby rozproszyć Boża światłość. Ja przyszedłem, aby miały życie i obfitowały - mówi Jezus (J 10,10).

W czasie tegorocznego Postu chcielibyśmy stać się jak wielka śnieżyca, jak potężna ulewa, która dosięgnie serc spragnionych sprawiedliwości i wybawienia. Chcemy prosić Boga, by złamał naszą obojętność, by napełnił nas swym świętym gniewem i miłosierdziem bez granic. Chcemy się przejąć i chcemy coś zrobić, by być Jego odpowiedzią na potrzeby cierpiącego świata.

Spuście niebiosa rosę z góry, a obłoki niech kropią sprawiedliwość; niech się otworzy ziemia, a niech wyrośnie zbawienie, a sprawiedliwość niech wespół zakwitnie. Ja Pan sprawię to. (Iz. 45,8)

 

Komu pomagamy?

Pieniądze zebrane w czasie Postu, przekażemy Mission Freedom - niemieckiej organizacji pozarządowej, która jest częścią Aliansu Ewangelicznego i partnerem wielu chrześcijańskich misji skierowanych do ofiar niewolnictwa. Dyrektorką Mission Freedom jest Gabi Wentland, która osobiście opowie nam o swojej służbie już 14 lutego.

Misja działa na terenie Niemiec, które są krajem docelowym w handlu kobietami, przewożonymi zarówno z Europy wschodniej, krajów bałkańskich, a czasem również Afryki i Azji. Mission Freedom prowadzi dom rehabilitacyjny dla kobiet, oferując im bezpieczne schronienie. Tam, z pomocą terapeutów i duszpasterzy, mogą odbudować swoje życie, nauczyć się języka, i uzyskać niezbędną pomoc, np. prawną i medyczną.

 

Co możesz zrobić?

Zaangażuj umysł i serce! Weź udział i zaproś znajomych:

- Niedzielne nabożeństwo - rozpoczęcie Prawdziwego Postu 2016 - 14 lutego o godz. 10.00 lub 12.00, gość Gabi Wentland

- Spotkanie z Gabi Wentland o działalności Mission Freedom, 14 lutego o godz. 18.00

- Wystawa „Nie na sprzedaż” w holu kościoła

- Wieczór filmowy „Nikczemny - handlarz dusz”, 28 lutego o godz. 18.00

Obserwuj też grafiki umieszczane na fb.com/kzsienna i udostępniaj je znajomym!

 

MÓDL SIĘ

- Przyjmij przed Bogiem postanowienie o poście i modlitwie w takiej formie, jaka będzie dla Ciebie odpowiednia. Post zupełny do zachodu słońca? Rezygnacja ze słodyczy, kawy, mięsa, a może mediów społecznościowych lub gier komputerowych? Znajdź czas, by czytać Biblię i wsłuchać się w Jego głos.

- W każdy piątek włącz się w post i modlitwę całego zboru, a jeśli możesz, weź udział w nabożeństwie o godz. 18.00.

 

STAŃ SIĘ ODPOWIEDZIĄ

- W niedzielę 14 lutego i w kolejne niedziele będziemy rozdawać specjalne skarbonki. Weź jedną do domu, może przyda się też jedna do szkoły lub pracy?-

- Zmień swój styl życia, tak by regularnie wkładać do skarbonki jakąś kwotę, zgodnie ze swoimi możliwościami.

- W niedzielę 20 marca (Niedziela Palmowa) przynieś wypełnioną skarbonkę - zbierzemy nasze ofiary i przekażemy je Mission Freedom.

- Zaproś do zaangażowania w niesienie pomocy przyjaciół, sąsiadów, współpracowników.

 

DLA DZIECI

- Zachęcamy, by w Prawdziwy Post zaangażowały się całe rodziny! Handel ludźmi to temat, o którym może trudno Wam rozmawiać z dziećmi, dlatego przygotowujemy specjalny przewodnik dla rodziców, który pomoże włączyć w to dzieło również najmłodszych (dostępny od 14 lutego).

facebook wydarzenie