Post i wspólna modlitwa

2014-08-19 | Akcje specjalne

Post i wspólna modlitwa

W najbliższą sobotę (23 sierpnia) chrześcijanie z różnych krajów będą się modlić o wyznawców Chrystusa mieszkających w Iraku. Z inicjatywy organizacji Open Doors dzień ten został ogłoszony Dniem Modlitwy o Irak.

Potrzeba modlitewna jest wielka. Iraccy chrześcijanie od lat doświadczają dyskryminacji i prześladowania. Nawet suche statystyki pokazują, że w Iraku mamy do czynienia z wielką tragedią. W roku 2000 żyło tam około 850 tysięcy chrześcijan. W zeszłym roku było ich już tylko 330 tysięcy. Dzisiaj ta liczba jest jeszcze mniejsza.

Wydawało się, że sytuacja nie może już być gorsza. Jednak wraz z ekspansją organizacji terrorystycznej o nazwie Islamskie Państwo (ISIS) los chrześcijan uległ drastycznemu pogorszeniu. Celem tej islamskiej organizacji jest całkowite oczyszczenie zajętych przez siebie terenów z „niewiernych”.

Chrześcijanie z Mosulu i równiny Niniwy zostali postawieni przed wyborem: „przejście na islam, albo utrata życia”, lub „ przejście na islam, albo utrata domu i dobytku”. Wielu wybrało wierność Chrystusowi. Jedni zostali Jego męczennikami, innych wygnano ze swoich domów. Całe rodziny uciekły w góry by ratować swoje życie. Części udało się przedostać na tereny kontrolowane przez Kurdów.

Przyłącz się do naszego całodniowego postu i wspólnej modlitwy. Spotkajmy się 23 sierpnia o godz. 18:00 w kaplicy naszego zboru i razem zawołajmy do Boga.

 

20140819-przeczytaj-artykul

20140819-co-moge-zrobic