Noc Muzeów na Siennej

2018-05-02

Noc Muzeów na Siennej

Na trasie tegorocznej Nocy Muzeów wpadnij na Sienną, która od przeszło 25 lat jest siedzibą niewielkiej chrześcijańskiej społeczności o nieprzeciętnej dynamice oddziaływania. Kim są Ci ludzie i w co wierzą? Co znajduje się w tym budynku? Skąd czerpią tę zaraźliwą radość życia?

Noc Muzeów na Siennej
sobota 19 maja g. 19:00-24:00
ul. Sienna 68/70, Warszawa
(http://www.sienna.waw.pl/kontakt.html)

 

PLAN WYDARZEŃ

19.00 - 24.00 NOCNE GARDEN PARTY - Warszawski Skład Soli
Świetna muzyka, darmowa lemoniada i inne smakołyki, dobre rozmowy i masa świetnej zabawy w ogrodzie, w towarzystwie młodzieży i studentów działających w ramach grup Warszawski Skład Soli i Warszawski Skład Kamieni

20.00 KONCERT - Sienna Gospel Choir
Żywiołowy chór pod dyrekcją Anny Bajak, który od kilkunastu lat w kraju i za granicą dzieli się przesłaniem nadzei poprzez muzykę gospel. Wielokrotnie nagradzany, w 2017 zdobył złoty medal i Grand Prix na Europejskiej Olimpiadzie Chórów w Rydze.

21.00 POZNAJ NAS! PREZENTACJA PASTORA
Krótka prezentacja o podstawowych zasadach wiary i praktykach kościoła zielonoświątkowego prowadzona przez pastora Arkadiusza Kuczyńskiego, pytania i odpowiedzi. W co wierzą zielonoświątkowcy? Jakie doktryny i praktyki są dla nich szczególnie ważne? Co ich wyróżnia na tle innych wspólnot?

21:40 ZWIEDZANIE BUDYNKU KOŚCIOŁA
Zajrzyj w każdy kąt budynku przy Siennej 68/70, a przy okazji odkryjesz miejsca i formy działalności, które będą niemałym zaskoczeniem! Otwarte drzwi naszych pomieszczeń to również ciekawi ludzie, gratisy i inne niespodzianki. Zwiedzanie prowadzi administrator budynku Sławomir Nowakowski.

Wstęp wolny, zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Osobom niepełnosprawnym oferujemy pomoc wolontariuszy po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania.

 


O Zborze Stołecznym Kościoła Zielonoświątkowego:
Kościół Zielonoświątkowy to chrześcijański kościół o charakterze ewangelikalnym; jest to drugi pod względem liczby wiernych kościół protestancki w Polsce. Zbór Stołeczny, który powstał na początku lat 50-tych, liczy przeszło 500 członków i ok. 700 wiernych, co czyni go jednym z większych zborów zielonoświątkowych w kraju.

Historia zielonoświątkowców na ziemiach polskich sięga początków dwudziestego wieku. Przez kolejne dziesięciolecia Kościoł dynamicznie się rozwijał – powstały nowe zbory, rozwinęła się służba charytatywna i społeczna, szczególną troską otoczono działalność wśród dzieci i młodzieży. W roku 1997 znaczenie roli Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce docenił Sejm RP, uchwalając Ustawę o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Jednakże dla zielonoświątkowców nie organizacja kościelna liczy się najbardziej, lecz przyprowadzenie ludzi do poznania Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, oraz nieustanne doświadczanie realnej obecności Ducha Świętego w życiu wierzących i całego Kościoła. Jesteśmy Twoimi sąsiadami, spotykamy się w pracy, w szkołach, na ulicach naszego miasta - poznaj nas bliżej!

 

facebook wydarzenie