Noc Świątyń na Siennej

2018-09-03

Noc Świątyń na Siennej

Zapraszamy na Sienną! Przygotowujemy bogaty program, który pomoże naszym Gościom poznać zielonoświątkową duchowość, muzykę oraz praktyczne aspekty funkcjonowania Kościoła.

 

NOC ŚWIĄTYŃ NA SIENNEJ - program

g. 19:00
Koncert Sienna Gospel Choir
Żywiołowy chór pod dyrekcją Anny Bajak, który od kilkunastu lat w kraju i za granicą dzieli się przesłaniem nadziei poprzez muzykę gospel. Wielokrotnie nagradzany, w 2017 zdobył złoty medal i Grand Prix na Europejskiej Olimpiadzie Chórów w Rydze.

g. 20:00
Prezentacja o Kościele Zielonoświątkowym
Krótka prezentacja o podstawowych zasadach wiary i praktykach kościoła zielonoświątkowego prowadzona przez diakona Szczepana Czajko, pytania i odpowiedzi. W co wierzą zielonoświątkowcy? Jakie doktryny i praktyki są dla nich szczególnie ważne? Co ich wyróżnia na tle innych wspólnot?

g. 21:00
Zwiedzanie budynku
Zajrzyj w każdy kąt budynku przy Siennej 68/70, a przy okazji odkryjesz miejsca i formy działalności, które będą niemałym zaskoczeniem! Otwarte drzwi naszych pomieszczeń to również ciekawi ludzie, gratisy i inne niespodzianki. Zwiedzanie prowadzi administrator budynku Sławomir Nowakowski.

g. 18:00-22:00
Garden Party z WSS
Świetna muzyka, darmowa lemoniada i inne smakołyki, dobre rozmowy i masa świetnej zabawy w ogrodzie, w towarzystwie młodzieży i studentów działających w ramach grup Warszawski Skład Soli i Warszawski Skład Kamieni

Przez cały wieczór kawa i słodkości w holu Kościoła, przygotowane przez Sienna Bistro & Cafe


O NAS:

Sienna Gospel Choir
Chór specjalizujący się w repertuarze gospel, muzyce dającej ludziom radość i duchowe ukojenie. Chór powstał na Siennej z inicjatywy dyrygentki Anny Bajak; od ponad 15 lat śpiewa i ewangelizuje koncertując w kraju i zagranicą, a także uczestniczy w festiwalach, produkcjach telewizyjnych i radiowych. W lipcu 2017 chór reprezentował Polskę podczas European Choir Games & Grand Prix of Nations w Rydze, zdobywając złoty medal w swojej kategorii, zarówno w konkursie otwartym, jak i w Grand Prix. Warto posłuchać gospel w mistrzowskim wykonaniu!

O Zborze Stołecznym Kościoła Zielonoświątkowego
Kościół Zielonoświątkowy to chrześcijański kościół o charakterze ewangelikalnym; jest to drugi pod względem liczby wiernych kościół protestancki w Polsce. Zbór Stołeczny, który powstał na początku lat 50-tych, liczy przeszło 500 członków i ok. 700 wiernych, co czyni go jednym z większych zborów zielonoświątkowych w kraju.
Historia zielonoświątkowców na ziemiach polskich sięga początków dwudziestego wieku. Przez kolejne dziesięciolecia Kościoł dynamicznie się rozwijał – powstały nowe zbory, rozwinęła się służba charytatywna i społeczna, szczególną troską otoczono działalność wśród dzieci i młodzieży. W roku 1997 znaczenie roli Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce docenił Sejm RP, uchwalając Ustawę o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej.
Jednakże dla zielonoświątkowców nie organizacja kościelna liczy się najbardziej, lecz przyprowadzenie ludzi do poznania Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, oraz nieustanne doświadczanie realnej obecności Ducha Świętego w życiu wierzących i całego Kościoła. Jesteśmy Twoimi sąsiadami, spotykamy się w pracy, w szkołach, na ulicach naszego miasta - poznaj nas bliżej!

NOC ŚWIĄTYŃ W WARSZAWIE
Odkryj niezbadane - budowle, społeczności, religie, wyznania - i weź udział w IV Nocy Świątyń w Warszawie. Przyłącz się do obchodów Europejskiego Dnia Przeciw Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój i poznaj warszawskie świątynie i miejsca modlitw.

Wydarzenie Noc Świątyń w Warszawie / Night of the Temples / Ночь храмов:
Pełny program wieczoru: http://nocswiatyn.pl/program-warszawa2018/


facebook wydarzenie