Noc Świątyń na Siennej

2017-09-04

Noc Świątyń na Siennej

Zapraszamy na Sienną! Przygotowujemy bogaty program, który pomoże naszym Gościom poznać zielonoświątkową duchowość, muzykę oraz praktyczne aspekty funkcjonowania kościoła. Warto zaprosić znajomych, sąsiadów i wszystkich ciekawych tego, kim jesteśmy i w co wierzymy.

NOC ŚWIĄTYŃ NA SIENNEJ - program

19:00 – akustyczny koncert Sienna Gospel Choir
20:00 – wykład o zasadach wiary i praktykach Kościoła Zielonoświątkowego
21:00 – spektakl multimedialny OKNO
20:00 – 22:00 - kawa i poczęstunek w holu
20:30 – 22:00 – możliwość zwiedzania budynku


Sienna Gospel Choir

Żywiołowy chór specjalizujący się w repertuarze gospel, muzyce dającej ludziom radość i duchowe ukojenie. Chór powstał na Siennej z inicjatywy dyrygentki Anny Bajak; od ponad 15 lat śpiewa i ewangelizuje koncertując w kraju i zagranicą, a także uczestniczy w festiwalach, produkcjach telewizyjnych i radiowych. W lipcu b.r. chór reprezentował Polskę podczas European Choir Games & Grand Prix of Nations w Rydze, zdobywając złoty medal w swojej kategorii, zarówno w konkursie otwartym, jak i w Grand Prix. Warto posłuchać gospel w mistrzowskim wykonaniu!

Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=JYfGrlSj5SE


Spektakl OKNO

Opowiada o ludziach, którzy znaleźli swoje OKNO DO NIEBA. To autentyczne świadectwa nawrócenia odgrywane przez aktorów, szokujące szczerością i ładunkiem emocjonalnym. Oprócz warstwy słownej spektakl zawiera specjalnie napisane utwory muzyczne, wykonywane na żywo, a chwilami zamienia się w film, którego bohaterami są zarówno aktorzy jak i publiczność. Występują: Maja Frykowska, Kamila Kamińska, Filip Borowski, Bartek Morawski oraz zespół Okno do Nieba.

Zobacz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=sPKBN6daL84


O nas

Kościół Zielonoświątkowy to chrześcijański kościół o charakterze ewangelikalnym; jest to drugi pod względem liczby wiernych kościół protestancki w Polsce. Zbór Stołeczny, który powstał na początku lat 50-tych, liczy przeszło 500 członków i ok. 700 wiernych, co czyni go jednym z większych zborów zielonoświątkowych w kraju.

Historia zielonoświątkowców na ziemiach polskich sięga początków dwudziestego wieku. Przez kolejne dziesięciolecia Kościoł dynamicznie się rozwijał – powstały nowe zbory, rozwinęła się służba charytatywna i społeczna, szczególną troską otoczono działalność wśród dzieci i młodzieży. W roku 1997 znaczenie roli Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce docenił Sejm RP, uchwalając Ustawę o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Jednakże dla zielonoświątkowców nie organizacja kościelna liczy się najbardziej, lecz przyprowadzenie ludzi do poznania Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, oraz nieustanne doświadczanie realnej obecności Ducha Świętego w życiu wierzących i całego Kościoła. Jesteśmy Twoimi sąsiadami, spotykamy się w pracy, w szkołach, na ulicach naszego miasta - poznaj nas bliżej!

 

facebook wydarzenie

wss siennawaw