Grudzień na Siennej

2015-11-30 | Wiadomości

Grudzień na Siennej

Z przyjemnością zapraszamy na grudniowe wydarzenia organizowane w naszym kościele.

Kiermasz i Wspólne Kolędowanie - 4 grudnia od 17.00
Zapach świeżego ciasta, ozdoby, rękodzieło, chrupiąca skórka domowego chleba, książki i płyty, stoiska przygotowane przez młodych i starszych, nieraz całe rodziny. Później kolędy i pieśni świąteczne, w wyjątkowej oprawie, w blasku świec, i spotkanie z Bożym Słowem. Przyjdź z rodziną, zaproś znajomych i nieznajomych!
Jak co roku zapraszamy, by aktywnie uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zebrane w tym roku środki przekażemy na pomoc tym, którzy musieli opuścić swoje domy i ojczyznę, uciekając przed terrorem i wojną.  Chcesz przygotować stoisko ze swoimi wyrobami? Skontaktuj się z Anią Soszyńską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Zgłoszenia najpóźniej do 2 grudnia!

facebook wydarzenie

Koncert Świąteczny Sienna Gospel Choir - 12 grudnia, godz. 19.00
Fenomenalne głosy, wspaniała muzyka, gospelowy żywioł - a to wszystko w nastrojowej, świątecznej oprawie. Czasem z kolędowym przytupem, czasem w zadumie nad betlejemskim cudem, czasem z pompą godną anielskich zastępów ...  Wielu twierdzi, że to najpiękniejszy koncert Sienna Gospel Choir w roku. Muzycznych wrażeń i wzruszeń dostarczy też występ dzieciaków z Sienna Gospel Young. Przybywajcie tłumnie!

facebook wydarzenie

Wigilijne Spotkanie Seniorów - 18 grudnia, godz. 18.00
Na ten wyjątkowy wieczór zapraszamy nie tylko wszystkich Seniorów z naszego zboru, ale również Waszych przyjaciół Seniorów z innych społeczności i wszystkich, którzy pragną odrobiny życzliwości i spotkania z żywym Bogiem. W programie: wspólne śpiewanie kolęd, słodki poczęstunek, modlitwa o uzdrowienie i usługa pastora Dawida Kulinicza. Ufamy, że Bóg uczyni wspaniałe rzeczy. Zachęcamy do uczestnictwa i zapraszania osób, które mogłyby skorzystać z tego wydarzenia. Nie jesteś seniorem? Zaproś dziadków!

Podróż do Betlejem - 19 grudnia
“Podróż do Betlejem” to półtoragodzinne widowisko, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Rozgrywa się ono w pięknej, zimowej scenerii ośrodka Fundacji Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w malowniczej, stuletniej willi. Widzowie są częścią przedstawienia. Wędrując do Betlejem doświadczają wszystkimi zmysłami kultury ówczesnych czasów. Słuchają Świątecznego koncertu. Uczestniczą w niezwykłej podróży do poznania prawdy o narodzeniu Mesjasza. Termin wyjazdu- 19.12.2015 (sobota) godz.14.30 - powrót ok.22.00.  Zbiórka i wyjazd z Kościoła przy ul. Siennej. Zapisy do 13 grudnia w punkcie informacyjnym. Koszt przejazdu 25 zł w obie strony. Wszelkie informacje - Sławek Nowakowski, tel. 602 354 115. Ilość miejsc ograniczona :)!

Świąteczny Występ Dzieci - 20 grudnia w czasie nabożeństwa o godz. 10.00
Dzieci, które uczęszczają na Szkółkę Niedzielną zaprezentują przepiękne przedstawienie. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą aparatów fotografricznych i chusteczek na wypadek silnych wzruszeń.

Nabożeństwo Świąteczne - 25 grudnia, godz. 10.00
Spędź świąteczne przedpołudnie na Siennej, blisko Słowa Bożego i ludzi oddanych Jezusowi. Przyprowadź za sobą kogoś, kto potrzebuje usłyszeć „Bóg z nami!”.

Jedno niedzielne nabożeństwo - 27 grudnia - godz. 10.00
Tego dnia odbędzie się jedno nabożeństwo. Zapraszamy na godzinę 10.00

Nabożeństwo sylwestrowe - 31 grudnia, godz. 18.00
Uroczyste nabożeństwo dziękczynne z Wieczerzą Pańską i poczęstunkiem (agapą).

Nabożeństwo piątkowe  1 stycznia godz. 18.00 - odwołane.