Co mogę zrobić?

2014-08-19 | Akcje specjalne

Co mogę zrobić?

Możesz pomóc!

5 działań, które może podjąć każdy z nas.

 

1. Módl się

Modlitwa naprawdę zmienia nawet najstraszniejsze sytuacje. Z pewnością to słyszałeś, ale czy w to wierzysz? Módl się z odwagą i wiarą. Módl się we łzach i do skutku. Oprócz osobistej modlitwy i modlitwy w rodzinie, zaangażuj się w modlitwę w kościele i wszelkie publiczne modlitwy. Módl się świadomie i konkretnie. Śledź wiadomości. Poznaj bieżące potrzeby i dziękuj Bogu za zmiany.

Niech Twoje modlitwy skupiają się wokół:
■ prześladowanych
■ prześladowców
■ postawy chrześcijan na świecie
■ postawy polityków i ludzi władzy

2. Przekaż pomoc materialną

Chrześcijańskie organizacje, takie jak Open Doors, od lat działają na terenie Iraku i Syrii. Pomoc, którą im przekażemy, będzie skuteczna i trafi do wierzących w miejscach, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Nie pozwól, by geograficzna odległość znieczuliła twoje serce. Gdyby ci utrudzeni, pozbawieni wszystkiego chrześcijanie biwakowali na schodach naszego kościoła, z pewnością nie odmówilibyśmy im pomocy. Zarówno większe, jak i drobne wpłaty mają znaczenie.

Ofiary można przekazywać w oznakowanych kopertach podczas kolekty lub na konto:
Kościół Zielonoświątkowy, Zbór Stołeczny
PKO BP 69 1020 1156 0000 7202 0054 9154
Podając w tytule: „Darowizna dla chrześcijan w Iraku i Syrii”.

3. Napisz do prezydenta RP

Sądzisz, że twój list będzie zignorowany? Mylisz się. Jeśli podasz swoje imię, nazwisko i adres (to ważne!), list otrzyma numer ewidencyjny, a ty uzyskasz odpowiedź. Jeśli zmobilizujemy do pisania tysiące chrześcijan, sprawa nie będzie mogła pozostać niezauważona. Napisz już dzisiaj!

List wyślij na adres:
Kancelaria Prezydenta RP,
ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa
lub przez internet: www.prezydent.pl/kontakt

Przykładowa treść:
(Imię, nazwisko i adres nadawcy)
Szanowny Panie Prezydencie,
Od lipca tego roku, na terenie Iraku i Syrii, fanatycy Islamskiego Państwa brutalnie prześladują i mordują nieuzbrojonych, zamieszkujących te tereny od setek lat chrześcijan i jazydów, wyłącznie ze względu na wyznawaną religię. Oprawcy nie mają względu na dzieci ani kobiety, dokonują dekapitacji, ukrzyżowań i spaleń żywcem. Na naszych oczach dokonuje się zbrodnia przeciwko ludzkości, podobna w charakterze do tragedii holokaustu. Cały świat obiecywał wtedy „nigdy więcej”. Dziś mamy okazję stanąć za tymi słowami. Jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, nie chcę biernie przypatrywać się ludobójstwu, a później wstydzić się przed przyszłymi pokoleniami. Dlatego proszę Pana Prezydenta o niezwłoczną interwencję w obronie prześladowanych i zorganizowanie pomocy humanitarnej dla wygnanych mieszkańców równiny Niniwa.
Z poważaniem...

4. Informuj

Wielu ludzi wciąż nie ma pojęcia o sytuacji w Iraku i Syrii, a brak wiedzy oznacza brak zaangażowania i brak wsparcia. Przekaż tę informację przyjaciołom, rodzinie i sąsiadom. Opowiedz o losie prześladowanych chrześcijan znajomym w pracy, w czasie godziny wychowawczej w szkole. Zamów koszulkę z arabską literą „n” lub naklejkę na zderzak samochodu i wyjaśnij komuś, co to znaczy. Jeśli korzystasz z internetu, na znak solidarności zmień zdjęcie profilowe na facebooku, twitterze i w innych serwisach. Rozpowszechniaj artykuły i informacje o spotkaniach modlitewnych. Zrób co tylko możesz, by w twoim środowisku nie było nikogo, kto nie słyszał o wydarzeniach w Iraku.

Pobierz przykładowe zdjęcie profilowe: http://goo.gl/1Z1z8k
Zdjęcie w "tle":http://goo.gl/TSTvXq

5. Podpisz petycję

To jedno z tych działań, o których wiemy, że są słuszne, ale z roztargnienia lub lenistwa często je pomijamy. To błąd! Nie rezygnujmy z możliwości obrony prześladowanych na międzynarodowym forum. Pod podanym niżej adresem internetowym znajdziesz petycję, kierowaną do Organizacji  Narodów Zjednoczonych oraz Ligi Arabskiej. Obie te ogranizacje mają realne możliwości wpłynięcia na sytuację w Iraku, ale zwlekają z podjęciem jakichkolwiek działań. Podpisanie petycji zajmie ci kilka sekund: http://citizengo.org/pl/ratujmy-chrzescijan-w-iraku

 

20140819-przeczytaj-artykul

20140819-benner-post-i-modlitwa