500 lat Reformacji

2017-10-12

500 lat Reformacji

Dlaczego Reformacja?

Mija 500 lat od dnia, kiedy mnich Marcin Luter przybił na drzwiach kościoła w Wittenberdze 95 tez, mających sprowokować dyskusję o stanie chrześcijaństwa. Wydarzenie to, zakotwiczone w kontekście ówczesnego kryzysu moralnego i doktrynalnego, zmieniło na zawsze nie tylko życie Lutra, ale i historię chrześcijaństwa - a nawet szerzej, Europy i świata. Zapraszamy na muzyczne i filmowe spotkanie z dziedzictwem Reformacji oraz refleksję o nieprzemijającej wartości Pisma Świętego w codziennym życiu


Beata Bednarz z zespołem - Soli Deo Gloria - koncert

Piękne chrześcijańskie hymny, związane z wydarzeniami Reformacji a także osobistym doświadczeniem Boga i Jego Słowa, śpiewane przez pokolenia wierzącyh, a dziś prezentowane we współczesnych aranżacjach, ożywione wiarą i wrażliwością współczesnych muzyków.

Beata Bednarz to wokalistka o niepowtarzalnej barwie i skali głosu. Dla całego pokolenia polskich wokalistów wzór doskonałości i pasji w śpiewaniu. Nagrała 11 solowych albumów, pojawiła się u boku bodaj wszystkich najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Instruktor warsztatów muzycznych i gospelowych, trener impostacji i emisji głosu. Laureatka, gość i juror wielu festiwali. Absolwentka i pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im.K.Szymanowskiego w Katowicach.

Z przykrością informujemy, że Mate.o, z ważnych przyczyn osobistych-rodzinnych nie będzie mógł spędzić z nami tego pięknego reformacyjnego wieczoru. Ale mamy dla Was i dobre wiadomości! Wydarzenie się odbędzie i nie zabraknie wspaniałej muzyki. Muzyczną gwiazdą naszego wieczoru będzie Beata Bednarz z zespołem.

Serdecznie przepraszamy za zmianę, której nikt z nas nie mógł przewidzieć, i bardzo dziękujemy Beacie za otwartość i gotowość, by być razem z nami. Soli Deo Gloria!

 

500 LAT REFORMACJI. Dziedzictwo i inspiracja
Niedziela, 5 listopada, g. 18:00
Kaplica Kościoła Zielonoświątkowego
ul. Sienna 68/70, Warszawa

wstęp wolny

 

facebook wydarzenie