Pasterz musi bronić swoich owiec

2012-09-24 | Wywiady

Pasterz musi bronić swoich owiec

Pastor Arek Kuczyński opowiada o kazaniach, które pamięta, choć wolałby zapomnieć, o swojej wizji głoszenia Słowa oraz o tym, co czuje, gdy ktoś atakuje zza kazalnicy jego zborowników.

Czy pamięta Pastor swoje pierwsze kazanie?
Pastor Arek: Tak, choć wolałbym zapomnieć. Wygłosiłem je w niewielkim zborze w Sobótce jako początkujący student. Wybrałem fragment z Listu Jakuba o doświadczeniach. Byłem tak zdenerwowany, że kazanie, które obliczyłem sobie na 20 min, powiedziałem w 10. Stres sprawił, że mówiłem dwa razy szybciej. Najgorsze było jednak przede mną. Kolejny kaznodzieja, który zajął moje miejsce, zaczął od słów: „Młody człowiek, którego przed chwilą słyszeliśmy, myli się - we wszystkim”. To było trudne doświadczenie.

Znajdź swoje miejsce

2012-09-15 | Wydarzenia

Znajdź swoje miejsce

Życie Kościoła nie ogranicza się tylko do niedzielnego nabożeństwa. Jesteśmy Kościołem w czasie kameralnego spotkania modlitewnego, na boisku piłkarskim i głośnym koncercie muzyki gospel. Sienna to ludzie, którzy sprzątają kaplicę i ludzie, którzy porządkują cmentarz żydowski. Dziesiątki aktywności, talentów, pasji, setki zaangażowanych osób.

Nad nami czuwa Bóg

2012-09-13 | Wiadomości

Nad nami czuwa Bóg

Świadomość, że sam Pan kieruje naszym życiem i Kościołem jest bardzo zachęcająca. Nie możemy o tym nigdy zapominać. Powinniśmy rozpamiętywać ten fakt w chwilach szczególnie dla nas ważnych.

Spotkania Młodzieży - Nowy sezon

2012-09-07 | Ogłoszenia

Spotkania Młodzieży - Nowy sezon

Serdecznie zapraszamy na sobotnie spotkania młodzieżowe.

Wszystkie spotkania odbywają się w klubie w podziemiach zboru. Na spotkania zapraszamy młodzież w wieku gimnazjalnym oraz licealnym. Nasze spotkania są otwarte i chętnie przywitamy każdego. Zaczynamy zawsze o godz. 16:00.

Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji skontaktuj się z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..