Męski wypad na ryby

2012-09-26 | Wydarzenia

Męski wypad na ryby

Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn na zborowy Wypad na Ryby.

Wyjazd odbędzie się w danich od 12 do 14 października 2012.
Koszt wyjazdu to 350 PLN + dojazd (około 50 PLN - jedziemy samochodami)

Chłopaki, ruszmy się!

2012-09-25 | Wywiady

Chłopaki, ruszmy się!

Wywiad z Jackiem Kuciem, organizatorem zborowego wypadu na ryby.

Skąd pomysł męskiego wypadu na ryby?
Jacek Kuć: Myślę, że taki wyjazd jest nam po prostu potrzebny. I nie tyle chodzi o ryby, ile o wspólne przeżycie czegoś fajnego, o wyprawę. Kiedy pastor Arek zaczął napomykać, że pragnie, by zbór się integrował, pomyślałem o takim wyjeździe. Chciałbym, żeby mężczyźni z naszego kościoła pobyli razem, lepiej się poznali, pośmiali, zrelaksowali. Panowie, to jest Wam naprawdę potrzebne i myślę, że warto wydać na taki wyjazd tych parę złotych.

Pasterz musi bronić swoich owiec

2012-09-24 | Wywiady

Pasterz musi bronić swoich owiec

Pastor Arek Kuczyński opowiada o kazaniach, które pamięta, choć wolałby zapomnieć, o swojej wizji głoszenia Słowa oraz o tym, co czuje, gdy ktoś atakuje zza kazalnicy jego zborowników.

Czy pamięta Pastor swoje pierwsze kazanie?
Pastor Arek: Tak, choć wolałbym zapomnieć. Wygłosiłem je w niewielkim zborze w Sobótce jako początkujący student. Wybrałem fragment z Listu Jakuba o doświadczeniach. Byłem tak zdenerwowany, że kazanie, które obliczyłem sobie na 20 min, powiedziałem w 10. Stres sprawił, że mówiłem dwa razy szybciej. Najgorsze było jednak przede mną. Kolejny kaznodzieja, który zajął moje miejsce, zaczął od słów: „Młody człowiek, którego przed chwilą słyszeliśmy, myli się - we wszystkim”. To było trudne doświadczenie.

Znajdź swoje miejsce

2012-09-15 | Wydarzenia

Znajdź swoje miejsce

Życie Kościoła nie ogranicza się tylko do niedzielnego nabożeństwa. Jesteśmy Kościołem w czasie kameralnego spotkania modlitewnego, na boisku piłkarskim i głośnym koncercie muzyki gospel. Sienna to ludzie, którzy sprzątają kaplicę i ludzie, którzy porządkują cmentarz żydowski. Dziesiątki aktywności, talentów, pasji, setki zaangażowanych osób.

Nad nami czuwa Bóg

2012-09-13 | Wiadomości

Nad nami czuwa Bóg

Świadomość, że sam Pan kieruje naszym życiem i Kościołem jest bardzo zachęcająca. Nie możemy o tym nigdy zapominać. Powinniśmy rozpamiętywać ten fakt w chwilach szczególnie dla nas ważnych.