Wielki Piątek na Siennej

2018-03-14

Wielki Piątek na Siennej

Stańmy u stóp krzyża, by spotkać się z najbardziej zaskakującą historią w dziejach wszechświata. Historią, która zmieniła i wciąż zmienia. Zmienia wszystko.

Spotkajmy się ze Słowem. W zasłuchaniu, w skupieniu. Idźmy razem z Jezusem do Jerozolimy, wraz z uczniami czekajmy na wyrok. Posłuchajmy okrzyków tłumów, drwin żołnierzy, spójrzmy w oczy lękom i ciemności, jakie przyniósł ten dzień.

Sienna Camp 2018

2018-02-24

Sienna Camp 2018

Zapraszamy na niezapomniane wakacje z (nowymi) przyjaciółmi i z Panem Bogiem! Podchody, gry terenowe, kąpiele w stawie, zajęcia w zagrodzie i na polu, warsztaty talentów, zajęcia biblijne i mnóstwo dobrej zabawy pod opieką niezrównanej kadry… tak się tworzą najlepsze wspomnienia!

Prawdziwy Post 2018

2018-02-24

Prawdziwy Post 2018

Prawdziwy post

Możesz przyjąć jakiś program żywieniowy lub spróbować wytrwać w jakiejś dyscyplinie, ale tego rodzaju postanowienia podejmujemy nie tyle dla Boga, co dla siebie. Czasem przynoszą one świetne efekty i dają nam poczucie zwycięstwa. A czasem upewniają nas w naszej niemocy, uświadamiając na nowo jak słabi i zmienni jesteśmy.

Prawdziwy Post według Biblii to coś innego. Nie podejmujemy go po to, by poczuć się świetnie, ale ze względu na głęboką tęsknotę za Bożym Królestwem. Pragnienie zmiany, która wydaje się niemożliwa w oparciu o ludzkie działania, błaganie o odnowę, wołanie o uwolnienie od niesprawiedliwości, opresji, konsekwencji zła - to właściwe motywacje, by rozpocząć post. Tak pościł lud Izraela, jego przywódcy i prorocy - choćby Jonasz, Nehemiasz, Ezdrasz czy król Dawid.


Rohindżowie błagają o pomoc

288 wsi doszczętnie spalonych. Ludzie bez obywatelstwa, bez żadnego poczucia bezpieczeństwa, skazani na śmierć. Dorośli, mężczyźni i kobiety, a także dzieci. Egzekucje wykonywane przez wojsko, podpalenia, bicie, tortury, gwałty... I ucieczka tych, którzy ocaleli - tak jak stali, bez dobytku, bez możliwości pochowania bliskich. Dla niektórych wędrówka trwała kilka dni, dla innych kilkanaście. A po przekroczeniu granicy wcale nie czekał na nich raj - choć z wdzięcznością skorzystali ze schronienia w Bangladeszu, jednym z biedniejszych krajów świata.

To historia 650 000 ocalałych Rohindżów, żyjących obecnie w obozach w okolicach Cox Bazaar. Brakuje tam żywności, toalet, czystej wody, bezpiecznych miejsc dla dzieci i terapeutów, którzy pomogą podnieść się po doświadczonej tragedii.

Sekretarz generalny ONZ Antonio Gutteres nazwał te działania czystką etniczną, noszącą znamiona ludobójstwa. Jednak odpowiedź międzynarodowej społeczności sprowadza się najczęściej do ogłoszenia „głębokiego zaniepokojenia zaistniałą sytuacją”.

Zborownik - luty 2018

2018-01-31

Zborownik - luty 2018

Zachęcamy do lektury Zborownika z kalendarzem wydarzeń na luty.

Zborownik ukazuje się w wersji drukowanej i jest dostępny podczas wszystkich nabożeństw; możesz też przeglądać, drukować lub zapisać wersję online. Bądź na bieżąco!

pobierz zborownika

Kulinarne podróże: Japonia

2018-01-31

Kulinarne podróże: Japonia

Przed nami kulinarna i kulturalna wyprawa do dalekiej Japonii! Własnoręcznie przygotowując sushi ze świeżych składników, będziecie się nie tylko świetnie bawić, ale również odkrywać kulturę i duchowe potrzeby tego intrygującego kraju. Wspaniały sposób, żeby spędzić razem sobotę i nauczyć się czegoś nowego. Warto zaprosić przyjaciół!

SOBOTA, 17 LUTEGO
g. 11:00 Sienna Bistro&Cafe (poziom -1)

Bilety na podróż w cenie 35 zł (koszt składników) można zakupić u Olgierda i Beaty Kamińskich, w punkcie informacyjnym w niedziele 4 i 11 lutego między nabożeństwami (11:30-12:00). Liczba miejsc ograniczona!