Święto Dziękczynienia na Siennej

2018-10-09

Święto Dziękczynienia na Siennej

Jak często zastanawiasz się nad tym, co tak naprawdę zawdzięczasz Bogu, czy poświęcasz czas, by zliczyć przejawy Jego dobroci w swoim życiu? W świecie roszczeń i żądań chcemy wybrać zupełnie inny sposób myślenia - i dziękować za wszystko.

Zapraszamy na szczególnie uroczyste Nabożeństwo Dziękczynne już 21 października o godz. 10.00. Oprawę muzyczną nabożeństwa przygotowuje Sienna Gospel Choir, wnętrze kaplicy udekorują plony z pól i ogrodów - będzie pięknie! Jeśli zechcesz, możesz współtworzyć to nabożeństwo razem z nami - będzie też okazja, by podziękować Bogu w krótkiej publicznej modlitwie.

Po nabożeństwie zapraszamy do radosnego świętowania przy stołach zastawionych smakołykami przyniesionymi przez Was. Święto Dziękczynienia to znakomita okazja, by odwiedzić nas po raz pierwszy lub zaprosić przyjaciół!

ZAPRASZAMY! Niedziela, 21 października, godz. 10.00

Uwaga: Tego dnia odbywa się tylko jedno nabożeństwo. Prosimy o przynoszenie ciast i owoców 20 minut przed nabożeństwem, najlepiej już pokrojonych/umytych.

facebook wydarzenie

Zborownik - wrzesień 2018

2018-09-03

Zborownik - wrzesień 2018

Zachęcamy do lektury Zborownika z kalendarzem wydarzeń na wrzesień.

Zborownik ukazuje się w wersji drukowanej i jest dostępny podczas wszystkich nabożeństw; możesz też przeglądać, drukować lub zapisać wersję online. Bądź na bieżąco!

pobierz zborownika

Noc Świątyń na Siennej

2018-09-03

Noc Świątyń na Siennej

Zapraszamy na Sienną! Przygotowujemy bogaty program, który pomoże naszym Gościom poznać zielonoświątkową duchowość, muzykę oraz praktyczne aspekty funkcjonowania Kościoła.

 

NOC ŚWIĄTYŃ NA SIENNEJ - program

g. 19:00
Koncert Sienna Gospel Choir
Żywiołowy chór pod dyrekcją Anny Bajak, który od kilkunastu lat w kraju i za granicą dzieli się przesłaniem nadziei poprzez muzykę gospel. Wielokrotnie nagradzany, w 2017 zdobył złoty medal i Grand Prix na Europejskiej Olimpiadzie Chórów w Rydze.

g. 20:00
Prezentacja o Kościele Zielonoświątkowym
Krótka prezentacja o podstawowych zasadach wiary i praktykach kościoła zielonoświątkowego prowadzona przez diakona Szczepana Czajko, pytania i odpowiedzi. W co wierzą zielonoświątkowcy? Jakie doktryny i praktyki są dla nich szczególnie ważne? Co ich wyróżnia na tle innych wspólnot?

g. 21:00
Zwiedzanie budynku
Zajrzyj w każdy kąt budynku przy Siennej 68/70, a przy okazji odkryjesz miejsca i formy działalności, które będą niemałym zaskoczeniem! Otwarte drzwi naszych pomieszczeń to również ciekawi ludzie, gratisy i inne niespodzianki. Zwiedzanie prowadzi administrator budynku Sławomir Nowakowski.

g. 18:00-22:00
Garden Party z WSS
Świetna muzyka, darmowa lemoniada i inne smakołyki, dobre rozmowy i masa świetnej zabawy w ogrodzie, w towarzystwie młodzieży i studentów działających w ramach grup Warszawski Skład Soli i Warszawski Skład Kamieni

Przez cały wieczór kawa i słodkości w holu Kościoła, przygotowane przez Sienna Bistro & Cafe


O NAS:

Sienna Gospel Choir
Chór specjalizujący się w repertuarze gospel, muzyce dającej ludziom radość i duchowe ukojenie. Chór powstał na Siennej z inicjatywy dyrygentki Anny Bajak; od ponad 15 lat śpiewa i ewangelizuje koncertując w kraju i zagranicą, a także uczestniczy w festiwalach, produkcjach telewizyjnych i radiowych. W lipcu 2017 chór reprezentował Polskę podczas European Choir Games & Grand Prix of Nations w Rydze, zdobywając złoty medal w swojej kategorii, zarówno w konkursie otwartym, jak i w Grand Prix. Warto posłuchać gospel w mistrzowskim wykonaniu!

O Zborze Stołecznym Kościoła Zielonoświątkowego
Kościół Zielonoświątkowy to chrześcijański kościół o charakterze ewangelikalnym; jest to drugi pod względem liczby wiernych kościół protestancki w Polsce. Zbór Stołeczny, który powstał na początku lat 50-tych, liczy przeszło 500 członków i ok. 700 wiernych, co czyni go jednym z większych zborów zielonoświątkowych w kraju.
Historia zielonoświątkowców na ziemiach polskich sięga początków dwudziestego wieku. Przez kolejne dziesięciolecia Kościoł dynamicznie się rozwijał – powstały nowe zbory, rozwinęła się służba charytatywna i społeczna, szczególną troską otoczono działalność wśród dzieci i młodzieży. W roku 1997 znaczenie roli Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce docenił Sejm RP, uchwalając Ustawę o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej.
Jednakże dla zielonoświątkowców nie organizacja kościelna liczy się najbardziej, lecz przyprowadzenie ludzi do poznania Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, oraz nieustanne doświadczanie realnej obecności Ducha Świętego w życiu wierzących i całego Kościoła. Jesteśmy Twoimi sąsiadami, spotykamy się w pracy, w szkołach, na ulicach naszego miasta - poznaj nas bliżej!

NOC ŚWIĄTYŃ W WARSZAWIE
Odkryj niezbadane - budowle, społeczności, religie, wyznania - i weź udział w IV Nocy Świątyń w Warszawie. Przyłącz się do obchodów Europejskiego Dnia Przeciw Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój i poznaj warszawskie świątynie i miejsca modlitw.

Wydarzenie Noc Świątyń w Warszawie / Night of the Temples / Ночь храмов:
Pełny program wieczoru: http://nocswiatyn.pl/program-warszawa2018/


facebook wydarzenie

 

Nabożeństwo na start!

2018-08-27

Nabożeństwo na start!

Koniec wakacji - czas zacząć nowy sezon pracy i służby! Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i inauguracją pracy Szkoły Niedzielnej, chcemy szczególnie błogosławić wszystkie wspaniałe Dzieciaki z Siennej. Dziecięcą wiarę i entuzjazm rozbudzi w nas krótki koncert naszego dziecięcego chóru, Sienna Gospel Young!

Słowem Bożym podzieli się pastor Arek Kuczyński - będziemy rozmawiać o fundamentach, priorytetach i marzeniach w pracy Kościoła.

Tego dnia bądźmy wszyscy razem - planujemy JEDNO NABOŻEŃSTWO o g. 10:00.

A już od 9:00 września zapraszamy na dwa niedzielne nabożeństwa o 10:00 i 12:00. Do zobaczenia na Siennej!

facebook wydarzenie

Chrzest we wrześniu - przyjmujemy zgłoszenia

2018-07-15

Chrzest we wrześniu - przyjmujemy zgłoszenia

Jeśli pragniesz iść przez życie z Jezusem i wyznać swoją wiarę poprzez chrzest w wieku świadomym, wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą, zaprosimy na cykl spotkań przygotowujących i razem oczekiwać będziemy na ten piękny dzień. Chrzest będzie miał miejsce na niedzielnym nabożeństwie 30 września 2018 roku. Czekamy na Ciebie!


WYPEŁNIJ KRÓTKI FORMULARZ