Historie wiary - Kasia

2017-10-16

Historie wiary - Kasia

Co roku, kiedy zbliża się Święto Dziękczynienia na Siennej wraca do mnie świadectwo, które powinnam powiedzieć już 6 lat temu. W tym roku postanowiłam dłużej nie czekać i wreszcie oddać Bogu chwałę mówiąc/pisząc o tym, co On dla mnie uczynił.

500 lat Reformacji

2017-10-12

500 lat Reformacji

Dlaczego Reformacja?

Mija 500 lat od dnia, kiedy mnich Marcin Luter przybił na drzwiach kościoła w Wittenberdze 95 tez, mających sprowokować dyskusję o stanie chrześcijaństwa. Wydarzenie to, zakotwiczone w kontekście ówczesnego kryzysu moralnego i doktrynalnego, zmieniło na zawsze nie tylko życie Lutra, ale i historię chrześcijaństwa - a nawet szerzej, Europy i świata. Zapraszamy na muzyczne i filmowe spotkanie z dziedzictwem Reformacji oraz refleksję o nieprzemijającej wartości Pisma Świętego w codziennym życiu


Mate.O - Pieśni Naszych Ojców - koncert

Mate.o debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Pieśni Naszych Ojców (2016) to kolejny autorski album Mate.O, który miał swoją premierę w maju 2016. Wydawnictwo sięga głęboko do tradycji Kościoła.

Pieśni Naszych Ojców są naszym duchowym spadkiem, spisanym dziedzictwem minionych pokoleń ludzi wiary. Śpiewane ich bez ożywionego doświadczenia więzi z Chrystusem, jest tylko piękną muzyką wziętą z historycznego skansenu tradycji kościoła. Śpiewane z niezaspokojoną potrzebą wyrażania zachwytu i wychwalania Chrystusa, rozbrzmiewają  duchowym objawieniem minionych pokoleń, które w teraźniejszości mogą stać się dla nas duchowym błogosławieństwem zdolnym do pomnożenia w kolejnych pokoleniach” – Mate.O

Mate.O – głos, gitary
Kasia Gacek – Duda – skrzypce, flety
Irek Głyk – perkusja
Mirek Stępień – bas
Paweł Zarecki – instrumenty klawiszowe
Jadwiga Kłapa-Zarecka - głos, saksofon

500 LAT REFORMACJI. Dziedzictwo i inspiracja
Niedziela, 5 listopada, g. 18:00
Kaplica Kościoła Zielonoświątkowego
ul. Sienna 68/70, Warszawa

wstęp wolny

 

facebook wydarzenie

Zborownik - październik 2017

2017-10-02

Zborownik - październik 2017

Zachęcamy do lektury wrześniowego Zborownika z kalendarzem wydarzeń od 24 września do 29 października 2017.

Zborownik ukazuje się w wersji drukowanej i jest dostępny podczas wszystkich nabożeństw; możesz też przeglądać, drukować lub zapisać wersję online. Bądź na bieżąco!

 

pobierz zborownika

Święto Dziękczynienia - 15 października

2017-10-02

Święto Dziękczynienia - 15 października

Jak często zastanawiasz się nad tym, co tak naprawdę zawdzięczasz Bogu, czy poświęcasz czas, by zliczyć przejawy Jego dobroci w swoim życiu? W świecie roszczeń i żądań chcemy wybrać zupełnie inny sposób myślenia - i dziękować za wszystko.